With an ever growing percentage of browsers on mobile devices having a responsive site in this day and age is a necessity not a luxury.

Au pierdut în ultimul minut: Sepsi Sfântu Gheorghe – Gaz Metan Mediaș 2-1

15.04.2018
Categorie: Știri

Gaz Metan a pierdut partida disputată sâmbătă după amiaza în deplasare, 1-2, cu Sepsi Sfântu Gheorghe. Prima oportunitate a medieșenilor a venit în minutul 9, când Chamed nu a ajuns la o centrare bună a lui Valentin Crețu. Sepsi ar fi putut deschide scorul în minutul 21 când Diogo Rosado a greșit grav trimițând o minge spre Greab, iar Felipe de Oliveira a trimis cu exteriorul în brațele portarului medieșean din aproximativ 15 metri. După numai două minute, echipa din Sfântu Gheorghe a mai avut o ocazie importantă, șutul lui Simonovski din marginea careului fiind respins de Greab. Gaz Metan a deschis scorul în minutul 30 prin Mario Rondon. Sorin Bușu a centrat perfect de pe partea stângă, iar venezueleanul Rondon a înscris cu o lovitură precisă de cap. Gaz Metan a mai avut o ocazie foarte mare în prelungirile primei reprize, șutul lui Olaru fiind respins de portarul lui Sepsi. Gaz Metan a început bine repriza secundă și a avut o ocazie importantă în minutul 49, când șutul lui Mario Rondon a fost respins în corner de portarul gazdelor. Gazdele au reușit să egaleze în minutul 69, la o greșeală mare a apărării medieșenilor. Attila Handagy a ajuns în poziție de finalizare și l-a învins fără probleme pe Alexandru Greab. Sepsi a dat lovitura în ultimul minut al prelungirilor prin Simonovski, care a reluat în poartă o centrare a unui coechipier. În urma acestrui rezultat de egalitate, Gaz Metan rămâne cu 15 puncte în clasamentul Ligii I. Medieșenii au parte de o nouă deplasare etapa viitoare, când vor juca în compania formației Juventus Colentina într-o partidă programată duminică, 22 aprilie, de la ora 18. Înainte, Gaz Metan va disputa manșa tur a semifinalei Cupei României, în deplasare cu FC Hermannstadt. Meciul se va disputa marți, 17 aprilie, de la ora 17, la Sibiu.