Desktop vs Mobile

With an ever growing percentage of browsers on mobile devices having a responsive site in this day and age is a necessity not a luxury.

 

Două noi străzi cu sens unic în orașul nostru

Două noi străzi cu sens unic în orașul nostru

14.11.2017
Categorie: Știri

Încă două străzi din municipiul Mediaș devin străzi cu sens unic. O arteră este situată în zona centrală, iar o a doua în cartierul Vitrometan. Astfel, strada Buziaș devine stradă cu sens unic. Accesul pe această stradă se va face doar din strada Lucian Blaga, iar ieșirea se va face în zona Oficiului Poștal numărul 1, lângă stația CFR Mediaș. De asemenea, și strada Arieș devine cu sens unic. Intrarea se va face doar de pe strada Călugăreni, iar ieșirea pe strada Blajului, cu obligativitate la dreapta. Lucările de semnalizare pe cele două străzi încep din data de 14 noiembrie.