With an ever growing percentage of browsers on mobile devices having a responsive site in this day and age is a necessity not a luxury.

Înfrângere categorică: Gaz Metan - Dinamo 0-3

06.11.2017
Categorie: Știri

Gaz Metan a pierdut fără drept de apel, scor 0-3, întâlnirea de sâmbătă seara cu Dinamo București, după o evoluție sub așteptări a jucătorilor lui Cristian Pustai. Dinamoviștii au deschis scorul în minutul 22, prin Bokila, aflat la primul gol din acest sezon pentru Dinamo. Salomao a pătruns excelent pe partea stângă, a driblat trei adversari și a șutat. Mingea respinsă de portarul Alexandru Greab a fost împinsă în poartă de Bokila, din câțiva metri. Golul doi a fost marcat de Paul Anton, căpitanul lui Dinamo, din penalty, în minutul 27. Golubovici a făcut faza campionatului, până acum, respectiv un henț inexplicabil în careu, după ce a sărit cu mâna mult deasupra capului.  Evoluția extrem de slabă a medieșenilor a continuat și în repriza a doua. Scorul final a fost stabilit în minutul 75, după un autogol al lui Bic. Acesta și-a marcat în proprie poartă după un corner executat de Hanca. În urma acestei victorii, Gaz Metan rămâne pe 13, cu 10 puncte și va avea o veritabilă finală a disperării etapa viitoare, în deplasare, cu Sepsi Sfântu Gheorghe.