Victorie în deplasare: Flacăra Horezu – Gaz Metan 2 Mediaș 1-3

de: Ring Radio
0 Comentarii

Gaz Metan 2 Mediaș a învins, în weekend, Flacăra Horezu în deplasare cu scorul de 3-1. Paul Costea cu o dublă și Luis Nițu au semnat reușitele gaziștilor în partida din etapa cu numărul 14 a campionatului Ligii a treia. Gaz Metan a început în formula Albert Popa, Ismael Kanda, Cristian Avram, Daniel Pop, Tudor Oltean, Gabriel Plumbuitu, Yael Tiendrebeogo, Carlo Danciu, Paul Costea, Luis Nițu și Mihai Mateș. Gaziștii au fost la timona jocului și au avut 2-1 până la pauză după reușitele semnate de Luis Nițu și Paul Costea, care a ratat și o lovitură de pedeapsă. Formația gazdă a marcat și ea tot din penalty. În repriza secundă Paul Costea a avut o nouă șansă de la punctul cu var și nu a mai ratat de această dată, acesta fiind și scorul final al întâlnirii.