Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/customers/webs/protectmed/radioring.ro/wp-content/themes/soledad/functions.php on line 165 Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/customers/webs/protectmed/radioring.ro/wp-content/themes/soledad/functions.php on line 165

Creștere ușoară a ratei de incidență COVID în Mediaș

de: Ring Radio
0 Comentarii

Miercuri a fost o nouă zi cu o ușoară creștere a ratei de incidență COVID în orașul nostru. Astfel, conform Prefecturii Sibiu, în municipiul Mediaș rata incidenței cazurilor de COVID-19 era ieri de 0,90 la 1.000 de locuitori față de 0,89 la 1.000 de locuitori cât a fost marți. În ceea ce privește județul Sibiu, rata de incidență cumulată este de 0,90 la 1.000 de locuitori în ultimele 14 zile, față de 0,94 la 1.000 de locuitori, cît a fost pe data de 18 mai. În ceea ce privește localitățile din zona orașului nostru, cele mai mari rate de incidență se înregistrează în Copșa Mică, Șeica Mică, Biertan, Ațel și Dârlos.

Citește în continuare

Lasă un comentariu

Site-ul foloseste cookie pentru a va asigura o experienta de navigare cat mai placuta. Continuarea navigarii pe site presupune acceptarea Politicii de Confidentialitate si a Termenilor de Utilizare Accept Vezi detalii