Rata de incidenţă COVID în Mediaş se apropie de zero

de: Ring Radio
0 Comentarii

Săptămâna s-a încheiat cu o nouă scădere a ratei de incidenţă COVID în oraşul nostru. Potrivit Prefecturii Sibiu, în municipiul Mediaș rata incidenței cazurilor de COVID-19 era duminică de 0,05 la 1.000 de locuitori, față de 0,07 cât a fost sâmbătă. În ceea ce privește județul Sibiu, rata de incidență cumulată este de 0,15 la 1.000 de locuitori în ultimele 14 zile, față de 0,16 la 1.000 de locuitori, cât a fost sâmbătă. În privinţa localităţilor din zona oraşului nostru, cele mai mari rate de incidenţă COVID se înregistreză în Micăsasa, Axente Sever, Bazna, Brateiu şi Dumbrăveni.

Citește în continuare

Lasă un comentariu

Site-ul foloseste cookie pentru a va asigura o experienta de navigare cat mai placuta. Continuarea navigarii pe site presupune acceptarea Politicii de Confidentialitate si a Termenilor de Utilizare Accept Vezi detalii