Mihai Teja: Vor mai veni jucători, vrem să facem o echipă bună

de: Ring Radio
0 Comentarii

Gaz Metan a câştigat cu 1-0 prima partidă din noul sezon al Ligii I cu CS Mioveni graţie golului marcat din penalty de Chamed. Deşi jucătorii lui Mihai Teja au început bine, oaspeţii au intrat în joc şi ar fi putut obţine un punct, mai ales după eliminarea lui Yuri, din ultimul sfert de oră al meciului. Medieşenii au reuşit să ţină de rezultat însă, spre mulţumirea tehnicianului lor. Mihai Teja a recunoscut că este fericit de rezultat, dar a făcut un apel către club să aducă jucători ofenisivi care să poată facă diferenţa, după ce Gazul a suferit mult pe finalul partidei cu argeşenii şi ar fi putut fi egalată. Mihai Teja a remintit faptul că în pauza de vară au plecat mulţi dintre titularii din sezonul trecut şi a spus că aşteaptă în continuare noi transferuri pentru ca echipa să fie ferită de emoţiile campionatului trecut, când s-a luptat până în ultima etapă pentru evitarea retrogradării.