Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/customers/webs/protectmed/radioring.ro/wp-content/themes/soledad/functions.php on line 165 Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/customers/webs/protectmed/radioring.ro/wp-content/themes/soledad/functions.php on line 165

Două dosare penale întocmite de poliţiştii rutieri din Mediaş

de: Ring Radio
0 Comentarii

Doi şoferi s-au ales cu dosare penale, în oraşul nostru, după ce au fost descoperiţi la volan fără permis, respectiv băut. Astfel, sâmbătă, în oraşul nostru a fost descoperit un tânăr, localnic în vârstă de 24 de ani, care conducea un autoturism pe strada Axente Sever fără a deține acest drept. Și în acest caz s-a deschis un dosar de cercetare penală pentru conducere fără permis. Duminică dimineaţa, tot în municipiul Mediaș, polițiștii rutieri au oprit pentru control un autoturism condus pe strada Gării de către un cetățean străin, în vârstă de 33 de ani. Testarea alcoolscopică a șoferului a rezultat într-o valoare de 0,56 miligrame/litru alcool pur în aerul expirat. După recoltarea probelor biologice în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge, polițiștii au întocmit actele premergătoare efectuării de cercetări penale privind săvârșirea infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.

Citește în continuare

Lasă un comentariu

Site-ul foloseste cookie pentru a va asigura o experienta de navigare cat mai placuta. Continuarea navigarii pe site presupune acceptarea Politicii de Confidentialitate si a Termenilor de Utilizare Accept Vezi detalii