Gaz Metan întâlnește Chindia Târgoviște în ultima etapă a turului

de: Ring Radio
0 Comentarii

La mai puțin de două săptămâni după ce a fost eliminată din Cupa României, Gaz Metan Mediaș întâlnește din nou Chindia Târgoviște, în ultima etapă a turului Ligii I la fotbal. Medieșenii au doar 12 puncte înaintea ultimei etape a turului, o zestre de puncte slabă, mult sub așteptările oficialilor echipei. “Lupii negri” vin după o partidă slabă în campionat, 1-1 cu Academica Clinceni, ultima clasată în Liga I, un meci în care medieșenii au fost egalați în prelungirile partidei și în care jucătorii lui Ilie Poenaru au ratat ocazii incredibile în minutele de final. Secundul Gazului Metan, Marin Dună, a spus în cadrul unei conferințe de presă  că medieșenii întâlnesc o formație extrem de bine așezată în apărare și crede că jucătorii săi trebuie să facă foarte puține greșeli dacă vor să obțină vreun punct din această partidă. Partida dintre Chindia Târgoviște și Gaz Metan este programată vineri, 5 noiembrie, de la ora 17.30.