Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/customers/webs/protectmed/radioring.ro/wp-content/themes/soledad/functions.php on line 165 Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/customers/webs/protectmed/radioring.ro/wp-content/themes/soledad/functions.php on line 165

Doi copii din Ucraina, internaţi în Spitalul Municipal Mediaş

de: Ring Radio
0 Comentarii

Cinci copii ucraineni au fost internaţi în ultimele zile, în două spitale din judeţul Sibiu. Trei minori au fost trataţi de medicii de la Spitalul Clinic de Pediatrie din municipiul Sibiu, iar alţi doi sunt îngrijiţi la Spitalul Municipal din Mediaş. În Spitalul Municipal din oraşul nostru sunt doi copii, de şase ani, un băiat şi o fată. Băiatul are amigdalită şi fetiţa bronhopneumonie. Medicul care se ocupă de copii este vorbitor de limba rusă. Potrivit managerului Gheorghe Nicorici, în spitalul din oraşul nostru sunt şapte medici vorbitori de limbă rusă. Alţi trei copii au fost internaţi în Spitalul Clinic de Pediatrie în zilele de 17, 18 şi 20 martie, unul cu diabet, altul cu COVID-19 şi celălalt cu infecţie respiratorie. La Urgenţa Spitalului Clinic de Pediatrie din Sibiu, medicii au consultat până în prezent 12 copii ucraineni.

Citește în continuare

Lasă un comentariu

Site-ul foloseste cookie pentru a va asigura o experienta de navigare cat mai placuta. Continuarea navigarii pe site presupune acceptarea Politicii de Confidentialitate si a Termenilor de Utilizare Accept Vezi detalii