Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/customers/webs/protectmed/radioring.ro/wp-content/themes/soledad/functions.php on line 165 Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/customers/webs/protectmed/radioring.ro/wp-content/themes/soledad/functions.php on line 165

Rezultate foarte bune la două competiții pentru șahiștii de la CSM Mediaș

de: Ring Radio
0 Comentarii

Tinerii șahiști de la Clubul Sportiv Municipal Medias au avut o săptămână plină de competiții, cu rezultate bune și foarte bune. Astfel, Ștefania Czika și Maria Mihăilăau participat la Festivalul Internațional de Șah Satu Mare, competiție care a avut loc în perioada 1-7 august. De asemenea, Alexandru Simu, David Szekely, Laurențiu Blaj, Antonia Maria Onea Decean și Liciniu Danea au concurat la Cupa de vară Smartchess Sibiu care a avut loc în perioada 5-6 august. La Satu Mare, Ștefania Czika a ocupat locul 1 la categoria fete 18 ani, iar Maria Mihăilă a obținut locul 3 la ELO sub 1150. La competiția de la Sibiu, Alexandru Simu a ocupat locul 1 la categoria de vârstă 8 ani, Antonia Maria Onea Decean a ocupat locul 3 la fete 10 ani, David Szekely locul 5 la categoria de vârstă 14 ani, Laurențiu Blaj tot locul 5 la băieți 10 ani, iar Liciniu Danea s-a clasat în primii zece sportivi la categoria sub 12 ani.